Kočičí kavárna v Liberci? Těšte se, otevře v září

17. srpen 2018

Jedenadvacetiletá Anna Bernátová z Liberce miluje kočky a dobrou kávu, a tak přesvědčila svoji maminku, aby společně otevřely kočičí kavárnu.

Místo, kde mezi hosty volně procházejí kočky. V téhle kavárně to budou i opuštěná zvířata, o která pečuje liberecký spolek Šance zvířatům. Cílem je, aby si je právě hosté kavárny oblíbili a poskytli jim nový domov. „Vždycky jsme měli kočky a zároveň jsem toužila mít kavárnu, tak proč to nespojit,“ vysvětluje Anna Bernátová.

Seznamte se a vezměte si kočku domů

V první liberecké kočičí kavárně bude koček celkem dvanáct – část z nich stálých, část z nich bude bez majitelů – ze spolku Šance zvířatům. „Lidi se tu budou moct na kočky přijít podívat, pohladit, seznámit a případně si některou vzít domů,“ říká Anna.

Z budoucí spolupráce má radost Františka Zverková ze spolku Šance zvířatům: „Liberečáci po kočičí kavárně už dlouho toužili a my taky. Když se někomu nějaká kočka zalíbí, bude potřeba jen podepsat adopční smlouvu.“

Vybrat si nového čtyřnohého kamaráda nebo si jen tak zarelaxovat s kávou a kočkou na klíně budou moct lidé už v průběhu září.

autor: Lucie Fürstová

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.