Jarní zpívání v Kyjově

26. březen 2022

Historické moravské město Kyjov se jmenuje podle kyje, kterým se prý dobře oháněli tamní muži a který se dostal nejen do názvu města, ale i do městského znaku.

Leží na Hodonínsku, v části Slovácka, které se říká Kyjovské Dolňácko a je proslulý vínem, krásnými kroji, krásnými písněmi a speciálním tancem, jemuž se říká skočná. A také přes sto let existující národopisnou slavností Slovácký rok a také Jarním zpíváním pod širým nebem, při němž vítají jaro soubory z celé Moravy.

Jarní zpívání v Kyjevě

Letos se v první jarní den sešly na kyjovském náměstí k uvítání jara cimbálová muzika Jury Petrů z Kyjova a mužské sbory z Kyjova, Moravan, Dubňan, Valtic, Mikulčic a Velké nad Veličkou; ženy zastupovaly hostitelky z kyjovských Tragačnic a zpěvačky ze Svatobořic-Mistřína a Zpěvule z Bánova. Poslechněte si v reportáži.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.