Životní motto:
Největší chybou je klást si nízké cíle.
Co dělám v rozhlase:
Provázím pořady Byl jednou jeden rok, Odpoledne s Dvojkou, eRko, a Příběhy z kalendáře. Dříve jsem moderoval zábavný pořad Kolotoč, díky němuž jsem se po 23 letech vrátil před rozhlasový mikrofon. Provázel jsem také pořady Pokračování za chvilku, Příběhy slavných značek a několik let sám moderoval Dobré ráno s Dvojkou.
Před rozhlasem:
Po absolvování žurnalistiky na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze jsem nastoupil do vznikajícího Českého rozhlasu jako moderátor Dobrého jitra z Prahy. Tady jsem se potkal se skvělým šéfem, panem Karlem Mastným. A hlavně mě nesmírně oslovila a pohltila samotná instituce. Tedy ta překrásná, tenkrát starodávná, budova na Vinohradské 12 a lidé, kteří v ní dělají rádio srdcem.
Co mě baví:
Moje dcery Kačenka, Andulka a nejmladší Márinka a syn Honzík. A pak taky knihy, horská turistika, golf a péče o zahradu. Z televizních pořadů si nikdy nenechám ujít zprávy, rád se podívám na kvalitní film a nepohrdnu ani sportem, například fotbalovou Ligou mistrů a golfovými přenosy.
Všechny články
-
Novinky z Českého rozhlasu
Na Dvojce uslyšíte vyprávění režiséra Iva Krobota o jeho přátelství s Bohumilem Hrabalem. Série podcastu Jiné stavy na radiu Wave. Vltava - jubilant Jiří Dědeček.
-
Milan Lasica. Byl mu vlastní inteligentní humor a jemná hra se slovy
Milan Lasica, slovenský humorista, herec a režisér se proslavil především v autorských divadelních představeních s Júliem Satinským. Na svém kontě má řadu filmových rolí.
-
Detektor lži. Dá se zneužít či obelstít?
Obávaná pomůcka vyšetřovatelů na celém světě. K prvnímu úspěšnému využití v kriminalistice došlo v roce 1935. Detektor lži měří tlak, rychlost dechu a pocení kůže.
-
Vodní nádrž Švihov. Voda teče do Prahy tunelem dlouhým 51 kilometrů
Dodávka pitné vody z vodní nádrže Švihov do Prahy začala 1. února 1973. Proudí 51 kilometrů dlouhým tunelem. Vede v hloubce 8 až 150 metrů pod terénem.
-
Ladislav Štaidl. Muž ve stínu
Narodil se za války coby dítě z lepší rodiny. Jako zázrakem přežil bombardování Prahy, studoval kompozici u bratra věhlasného Jana Kubelíka.
-
Mahátma Gándhí: „Nejsem vizionář. Jsem praktický idealista.“
Mahátma Gándhí. Jeden z největších duchovních a politických vůdců. Jako dítě se bál hadů a tmy, na vysoké propadal. Neúspěchy ho přiměly se sebou pracovat a změnit se.
-
Novinky z Českého rozhlasu
Popřejeme k nadcházejícím osmdesátinám Janu Vlasákovi. Pořad Rádia Junior Zvídavec už dosáhl 400 dílů. Blíží se uzávěrka rozhlasové mezinárodní soutěže Concertino Praga.
-
Louis De Funés. Proslavil se až v padesáti letech a vypěstoval vlastní odrůdu růží
„Smích je pro duši to samé, jako kyslík pro plíce,“ říkával francouzský komik Louis De Funés. Zemřel 27. ledna 1983.
-
Paul Newman. Jeho legendární modré oči viděly svět černobíle. Byl totiž barvoslepý
Jeho matka byla slovenského původu. Jeho modré oči všichni obdivovali. Byl námořník, herec, režisér, podnikatel a filantrop. Paul Newman se narodil 26. ledna 1925.
-
Juraj Jánošík. Za tři roky loupení se stal legendou
Juraj Jánošík zřejmě nikdy nepracoval: sotva vyrostl, zverbovali ho na vojnu, sotva se vrátil z vojny, dal se ke zbojníkům. Během velmi krátké doby se stihl stát legendou.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »