Folková Porta kličkuje před covidem

13. říjen 2020

Opatřeními proti šíření koronaviru a omezením kulturních akcí se do podivné situace dostala také největší a nejstarší žánrová soutěž: slavná matička Porta.

Pořadatelé neváhali a uspořádali elektronický neboli on-line ročník, soutěž ze zaslaných nahrávek. ePorta je pozoruhodným počinem, autorem myšlenky je Jiří Vondráček, předseda Svazu autorů a interpretů, se kterým si o ePortě budeme v tomto dílu Folkových pohlazení povídat.

Celý pořad měl být pozvánkou na slavnostní finálový večer a vyhlášení výsledků v rámci koncertu 17. října v nymburském divadle. Ovšem nejnovější opatření proti nemoci covid, zřejmě neumožní koncert uspořádat, a to dokonce ani jeho on-line podobu.

V době natáčení rozhovoru a přípravy tohoto dílu pořadu o tom aktéři ještě neměli ponětí, tak to berte jako pozvánku na neurčité datum v blízké budoucnosti, až to půjde. V pořadu ale zazní unikátní nahrávky z Porty, některé historické a několik fungl nových písní, přihlášených do letošního ročníku ePorty.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?