Film Bohemian Rhapsody získal Zlatý glóbus za nejlepší film

7. leden 2019

Nejlepším snímkem letošních Zlatých glóbů se stal Bohemian Rhapsody. Tento snímek navíc bodoval i v dalších kategoriích. Zlaté glóby tradičně naznačují favority pro udílení Oscarů.  

Rami Malek, který v Bohemian Rhapsody hrál Freddieho Mercuryho získal cenu pro nejlepšího herce. Nejlepší herečkou se stala Glenn Closeová za hlavní roli ve švédsko-britském dramatu Žena.

Zlatý glóbus za nejlepší komedii získal film Jak projet bezpečně Jihem inspirovaný skutečným příběhem černošského pianisty Dona Shirleyho, který se v 60. letech vydal na koncertní turné po rasově segregovaném americkém jihu. Film získal i cenu pro nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Nejlepší komediální výkon podal podle poroty složené ze zahraničních novinářů v Los Angeles Christian Bale ve snímku Viceprezident.

Nejlepším cizojazyčným filmem se stal snímek Roma mexického režiséra Alfonse Cuaróna.

autor: Ondřej Himmer | zdroj:
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?