Expres vozí čtení seniorům knihovníci z Liberce

29. březen 2018

Víte, že v Liberci se za knihami nemusí do knihovny jezdit, že někdy přijedou i za vámi domů? Pro některé čtenáře mají totiž knihovníci speciální dovážkovou službu.

Knihovníci KVKLI Pavlína Nejedlá a Marek Sekyra v terénu při rozvážce knih seniorům a imobilním čtenářům

Paní Jiřina z Liberce je na vozíčku a pohyb jí činí velké potíže. Bývalá vychovatelka ve škole pro děti s poruchami sluchu je velká čtenářka, ale do města se nedostane. Pomáhají jí knihovníci liberecké knihovny. Stejně jako dalším čtenářům i jí jednou za měsíc dovezou vybrané tituly až domů.

Činnost, která má smysl

„Knížky pro mě znamenají hodně, četla jsem odmalička a jsem ráda, že si s knihovníky i popovídáme,“ říká Jiřina Pavlová, které vozí knížky knihovnice Pavlína Nejedlá: „Za těch čtrnáct návštěv už jsme ve velice hezkém přátelském vztahu se všemi našimi seniory, je to vždycky příjemné a smysluplně strávené odpoledne.“

Knihovníci vyjíždějí autem jednou měsíčně už druhým rokem ještě k dalším osmi čtenářům. O dovážku knih mohou v Krajské vědecké knihovně v Liberci požádat senioři starší 70 let a imobilní čtenáři.

Nabídka knih "expresní" dovážky libereckých knihovníků je pestrá
autor: Lucie Fürstová
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.