Do čeho investovat? Dnes o tom rozhodují českolipští obyvatelé

Obyvatelé České Lípy dnes v místním referendu rozhodují o investicích
Obyvatelé České Lípy dnes v místním referendu rozhodují o investicích

Až do osmnácté hodiny je otevřeno 44 hlasovacích místností v České Lípě. Obyvatelé města dnes v místním referendu rozhodují o investicích. Témat je pět, radnice výsledky zveřejní možná už v noci.

Radnice se rozhodla uspořádat referendum až den po druhém kole prezidentských voleb, protože se obávala, že by při souběhu nesehnala dostatek lidí do komisí referenda. Za výhodu také považuje, že může využít místnosti určené k volbě prezidenta a nemusí hledat náhradní prostory. Část opozice postup radnice kritizovala, obává se, že účast nebude taková, jaká by mohla být při souběhu s volbami.

V referendu budou lidé rozhodovat, zda má město postavit za 90 milionů korun venkovní bazén u Sportareálu.

Vyjadřovat se budou také k nápadu vybudovat knihovnu v prostoru tak zvané Tilie na Jeřábkově náměstí. Dosud se mluvilo o jejím stěhování do kulturního domu.

Město bude chtít znát názor veřejnosti také na to, zda má rekonstruovat Jiráskovo divadlo. Náklady se odhadují až na 120 milionů korun.

Poslední dvě témata se týkají nákupu dvou objektů. Město má šanci koupit za 28,7 milionu korun rozhlednu Štěpánka na Špičáku a bezmála za pět milionů korun vyhořelý Kounicův dům z 18. století, jemuž hrozí zánik, pokud se neopraví.

Spustit audio
autor: Alena Volfová|zdroj: ČTK

Související