Čtvrteční Noční linka: Záchrana zvířete

22. srpen 2019

Ocitli jste se v situaci, kdy jste našli v lese, ve městě u popelnice nebo kdekoliv jinde opuštěné zvíře? Jak jste se zachovali? Vzali jste si ho domů a zůstalo s vámi nebo jste přivolali odbornou pomoc např. v podobě odchytové služby? Zajímal vás případně další osud vašeho nalezence? Museli jste se někdy obrátit na záchrannou stanici nebo zvířecí útulek? Jaké máte osobní zkušenosti?

Kamarádka mi vyprávěla, že šla v před večer sv. Martina z nákupu a do jízdního kola se jí namotalo malé zanedbané kotě. Doma už měla psa a kočku, tak se nejprve zdráhala dalšího člena domů dopravit, ale kotě bylo tak vytrvalé, že jí nezbylo nic jiného, než si kotě domů přinést. Dnes je za to moc ráda, protože jí Cipísek dělá jen radost.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.