Čtvrteční Noční linka: Moderní babičky a dědečkové v 21. století
Patříte mezi ně a v čem se to projevuje? Naučili jste se v pozdním věku s počítačem a brouzdáte po internetu, mailujete, zařídili jste si facebook? Fotografujete? Učíte se vše nové -obsluhujete s přehledem chytrý telefon, naučili jste se pracovat i s dalšími moderními technologiemi?
Chodíte do kurzů, učíte se světové jazyky nebo si vás dokonce získal nějaký sport? Chodíte na cvičení, zajímá vás jóga či moderní tance? Předčíte v něčem i svá vnoučata?
Ty tam jsou časy, kdy na sobě měly ženy v 60 letech šátek, v ruce hůlku a říkaly o sobě, že už jsou staré. Tak jak se vyvíjí lidstvo, jsou jiné i dnešní babičky a dědečkové.
Senioři jsou plni elánu a života a pokud je více netrápí zdraví, stáří si většinou nepřipouští. Nosí rifle a trička a se svými vnoučaty podnikají psí kusy a některé neodradí ani bláznivé nápady.
Některá třicetiletá vnoučata přitom svým babičkám a dědečkům ani zdaleka nestačí, mohou jim závidět jejich vitalitu a energii.
A co vy mladší posluchači? Máte takovou správnou moderní babičku nebo dědečka? Co všechno s vámi podnikají, co je baví a zajímá? Povězte nám o nich nebo napište. Na vaše příběhy se už teď těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Příspěvek k tématu můžete už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.