Čtvrteční Noční linka: Kdy jste se v životě hledali?

27. únor 2020

Měli jste období hledání sama sebe, toho kdo jste, co chcete od života, kam směřujete? Hledali jste se v pubertálním věku nebo i později v životě, možná jste na cestě hledání právě teď? Našli jste se? Řekli byste, že teď jste sami sebou a víte přesně co chcete? 

Co vám to, že jste přestali plnit očekávání druhých, vystoupili ze stereotypu nebo zavedených pravidel, dalo?

Hlavně v pubertě mají rodiče se svými dětmi problémy. Utečou ze školy, někdy i z domova a důvod? Hledají se, hledají sebe. Někdy je to hledání krátkodobou záležitostí, jindy trvá déle.

Děti třeba opustí školu, přeruší studium a hledají se. O smyslu života a své spokojenosti zřejmě přemýšlí každý a hledá své místo na slunci, to v čem se cítí dobře, co ho naplňuje a jde za svým cílem.

Zažili jste v rodině takovou situaci a kdy jste v životě hledali sami sebe vy? Své místo a životní poslání? O tom dnes v Noční lince s moderátorem Karlem Sladkým. Můžete mu k tématu už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.