Čtvrteční Noční linka: Ježíškova vnoučata

19. prosinec 2019

Splnili jste přání někomu úplně cizímu? Zapojili jste se do projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata? Přáli jste si vy sami něco konkrétního? Vyplnilo se vám přání? Jak jste byli spokojeni? Domníváte se, že jsou podobné aktivity potřebné a prospěšné?

Pokud jste se zrovna nezapojili do našeho projektu, pomáháte někomu ve vašem okolí třeba tím, že ho pozvete na Štědrovečerní večeři? Případně, zastavíte se u něho doma a předáte mu dárek třeba v podobě vámi upečené vánočky? Podělte se s námi o vaše zážitky.

Ježíškova vnoučata jsou projekt Českého rozhlasu. Propojuje lidi v domovech a dalších státních i nestátních zařízeních pro seniory s dárci, kteří se rozhodnou jim na vlastní náklady splnit přání nebo poskytnout věcný dar.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.