Čtvrteční Noční linka: Děti a my

30. květen 2019

Plánovali jste narození svého prvního dítěte nebo se to vše seběhlo tak rychle, že nebylo o čem přemýšlet? Kdo vám byl největší oporou při výchově vašich potomků? Dovolili jste vašim dětem úplně vše nebo se domníváte, že je vhodné nastavit dětem hranice? Jak probíhala puberta, zvládli jste to bez úhony? Mluvili jste vašim dětem do výběru školy, povolání? Ocenili způsob výchovy vaše děti v dospělosti? Máte ze svých potomků radost?

Dítě je člověk v prvním období svého života. Období dětství není obecně ostře ohraničeno. V některých kontextech se za počátek dětství považuje narození, v jiných kontextech se za dítě (nenarozené dítě) považuje i plod. V některých kontextech je konec dětství ztotožňován s dosažením dospělosti, v jiných kontextech se fáze dospívání (adolescence, mladistvý věk atd.) nebo její část k dětství už nepočítá.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...