Bílí Tygři ukončili třineckou sérii. Liberec se přiblížil Ocelářům na jediný bod

13. leden 2017

Rozdíl mezi 2 nejlepšími týmy hokejové extraligy je po 32. kolech minimální. Druzí Bílí Tygři Liberec porazili vedoucí Oceláře a ztrácí na ně jediný bod. I třetí vzájemný zápas v sezoně vyhráli chomutovští Piráti nad Spartou. Poslední Karlovy Vary překvapily Kometu.

Bílí Tygři Liberec – Oceláři Třinec 3:0

Opatrná první třetina souboje prvního týmu s druhým nabrala obrátky až v posledních sekundách. Do konce zbývalo něco přes 20 sekund, když se ve středním pásmu dostal k puku Jan Ordoš, prosmýkl se před gólmana Hamerlíka a forhendovým blafákem poslal Bílé Tygry do vedení.

Pak už domácí převzali iniciativu. Hamerlík zlikvidoval únik Vantucha s Vlachem, při Ševcově ráně zase třinecký gólman nic neviděl. Propálil ho až ve 38. minutě Lukáš Krenželok.

Šestizápasovou vítěznou sérii Oceláři definitivně ukončil ve 48. minutě Jan Stránský. Liberec porazil Třinec 3:0 a na druhém místě hokejové extraligy na něj ztrácí jediný bod.

HC Sparta Praha - Piráti Chomutov 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)

Potřetí v této sezoně porazili chomutovští Piráti loňské finalisty ze Sparty, ve 32. kole se jim to však poprvé povedlo za tři body.

Domácí po první třetině 2:1 vedli po brzkém gólu Ihančáka a ráně nejproduktivnějšího střelce týmu Petra Vrány. Po změně stran ale v oslabení vyrovnal Michal Vondrka a vítězný gól na 3:2 vstřelil od modré čáry Brett Skinner.

HC Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 3:2
Vítkovice vydřely v souboji sousedů v tabulce nejtěsnější vítězství 3:2 nad Mladou Boleslaví. Rozhodující úder podnikly v úvodu třetí části, když nerozhodné skóre během 73 sekund převážili dvěma góly Jana Hudečka a Vojtěcha Tomiho.

Ostravané posedmé v řadě zabodovali, naopak Boleslav už sedm kol na plný bodový zisk čeká.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 4:2
Bleskový obrat viděli také diváci v Karlových Varech. Na západě Čech šla sice do vedení brněnská Kometa po přesné střele Ondřeje Němce zápěstím, jenže Energie předvedla smrtící 24. minutu. V rozmezí 7 sekund se prosadili Henri Tuominen a Dávid Gríger.

Na 3:1 o chvíli později Západočeši odskočili po dorážce Tomáše Harkabuse do prázdné brány a sedmou výhru v sezoně završil v power-play Sebastián Gorčík.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 1:2 po sam. nájezdech

Souboj o pozici v elitní desítce zvládla v Plzni Olomouc díky zlepšenému výkonu po první přestávce. Indiáni vedli po první brance obránce Michala Moravčíka v sezoně. Hanáci ve druhé třetině nevyužili 3 přesilovky, ale ve 43. minutě si Tomáš Mikúš vybruslil před Machovského a srovnal.

O druhém bodu rozhodly samostatné nájezdy. Dlouho jim vládli oba brankáři, když pokryli 9 pokusů v řadě, až na konci desáté série prostřelil Jan Eberle Machovského mezi betony a získal Olomouci druhou výhru v Plzni v sezoně.

Dynamo Pardubice – PSG Zlín 3:2 po prodloužení (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)

Pardubice v po první třetině prohrávaly se Zlínem 0:2 a směřovaly za šestou porážkou z posledních sedmi utkání, ale pak se vzepřely.

Ve vlastním oslabení snížil Jerome Leduc, ve třetí třetině Východočeši naopak využili přesilovku ranou Tomáše Rolinka. Po dvou tyčkách v prodloužení získal domácím druhý bod David Tomášek.

Zápas Litvínova s Hradcem Králové (3:2 v prodloužení) se předehrál už v říjnů kvůli účasti Mountfieldu na Spenglerově poháru.

32. kolo hokejové extraligy:
Branky a nahrávky: 3. Ihnacak (Netík), 18. P. Vrána (J. Hlinka, Pech) - 6. Huml (Dlapa, Vondrka), 28. Vondrka, 34. Skinner (Rutta, Huml). Rozhodčí: Polák, Souček - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 8231.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 24. Tuominen (Mikulík, Benák), 24. Gríger (Rýgl), 32. Harkabus (D. Kindl, Gríger), 60. Gorčík (Vachovec, Skuhravý) - 21. O. Němec (M. Erat, M. Kvapil), 58. Vincour (Štencel). Rozhodčí: Lacina, Pražák - Lhotský, Kokrment. Vyloučení: 6:4, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4253.

HC Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. Hrbas (Olesz, Hudeček), 44. Hudeček, 45. Tomi (Gřeš) - 2. Lenc (Klepiš, Trončinský), 49. Orsava (Jonák, M. Látal). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 5403.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Moravčík (T. Svoboda, Indrák) - 43. T. Mikúš (Holec), rozhodující sam. nájezd Eberle. Rozhodčí: Bejček, Pešina - Brejcha, Špůr. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 5002.

HC Dynamo Pardubice - PSG Zlín 3:2 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Leduc (Klimenta), 47. Rolinek (P. Sýkora, Redenbach), 65. Tomášek (Rolinek) - 2. Chytil (Řezníček), 19. Bukarts (Kubiš). Rozhodčí: Hejduk, M. Petružálek - Zíka, Barvíř. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7381.

Liberec - Třinec 2:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Ordoš (Vitásek, L. Krenželok), 38. L. Krenželok (J. Stránský, P. Jelínek), 48. Stránský (Bartovič). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hodek - Frodl, Zavřel. Diváci: 7287.