Mladí jsou přirozeně tvůrčí – měli bychom je ale umět k řemeslu vhodně nasměrovat, myslí si zakladatel Sdílny

S Jiřím Rudolfem, vedoucím institutu technického vzdělávání si povídáme o zručnosti dnešních dětí, o technice, o řemeslech a o tom, o co je v současnosti největší zájem.

„Děti práce rukama zajímá – vztah k ní mají, ale musí se jim to řemeslo správně nabídnout. Když jim ukážeme, že jde o zajímavou a kreativní práci, tak mají chuť se tím zabývat. Děti jsou přirozeně tvůrčí bytosti, jen je potřeba jim ten svět otevřít,“ vysvětluje Jiří Rudolf.

Jak se shání finance na technické vzdělávání? Pomáhají technicky zaměřená místa, jako je například litoměřická Sdílna? Poslechněte si celý rozhovor z přiloženého audiozáznamu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.