O pořadu Country dostavník Mirka Černého

Hodinové setkání s evergreeny i novinkami naší scény country, folku a trampské písně, doplněné originálními verzemi písniček, které v podání českých interpretů získaly u posluchačů mimořádnou popularitu, i nejvýraznějšími aktuálními taháky světové hudební produkce.

Společně s legendami naší country (Michal Tučný, Pavel Bobek, Waldemar Matuška, Věra Martinová, Fešáci, Greenhorns, Rangers, Country Beat, Taxmeni, Cop), folku (Jarek Nohavica, Pavel Dobeš, Karel Plíhal, Pavlína Jíšová, Pavel Žalman Lohonka) a trampské písně (od legendárních Settlerů ke skupinám KTO, Pacifik, Hoboes, či Karabina, Wabi Daňka, Samsona Lenka, Vojty Kiďáka Tomáško a dalších) představujeme nové tváře těchto hudebních oblastí (FT Prim, Přelet M.S., Gympleři).

Mirek Černý – stavař, který napsal hity Gottovi i Zagorové

Mirek Černý

Legendární textař, hudebník, dramaturg a moderátor Mirek Černý připravuje na regionálních stanicích Českého rozhlasu pořad Country dostavník Mirka Černého. 

V unikátních rozhlasových i soukromých nahrávkách, doplněných zasvěceným komentářem a informacemi, připomínáme aktéry, kteří se významně podíleli na popularitě těchto hudebních oblastí, ale hudební průmysl a v neposlední řadě ani rozhlasový éter jim i přes jejich velkou interpretační kvalitu nikdy nepřál (Foucmouk, Průdušky, Volupsije, Rychtáři, Cestáři a další).

Dlouholetá zkušenost autora a průvodce pořadem, textaře Mirka Černého, známého z dřívější Country Pohody a Dvorany na Českém rozhlase Dvojka, je zárukou kvalitní i poslechově atraktivní hudební kulisy a dostatečným doporučením nejen pro vyhraněné fanoušky country, folku a trampské písně.

Legendárního Mirka Černého jsme pro vás vyzpovídali. Rozhovor najdete zde.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
pondělí-pátek 21:04Brno
pondělí-pátek 21:04České Budějovice
pondělí-pátek 21:04Hradec Králové
pondělí-pátek 21:04Karlovy Vary
pondělí-pátek 21:04Liberec
pondělí-pátek 21:04Olomouc
pondělí-pátek 21:04Ostrava
pondělí-pátek 21:04Pardubice
pondělí-pátek 21:04Plzeň
pondělí-pátek 21:04Region
pondělí-pátek 21:04Sever
pondělí-pátek 21:04Vysočina
pondělí-pátek 21:04Zlín

Pořad připravují

Další pořady

 • Stretnutie

  Stretnutie je vysielanie Českého rozhlasu pre slovenských spoluobčanov, ale aj pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o Slovensko a radi počúvajú slovenčinu.

 • Divadlo pro vaše uši

  Ponořte se do hlubin zvukového archivu Českého rozhlasu a vychutnejte si lahůdky v podání legendárních českých herců, komiků a vypravěčů.

 • Folková pohlazení

  Hudební pořad o "hodné" muzice, který připravuje známý pardubický folkař a lídr skupiny Marien Víťa Troníček.

 • Mezi nebem a zemí

  Magazín o víře a spiritualitě. Reportáže, rozhovory, pozvánky a aktuální informace o událostech duchovního života.