Živě od vás: Hydroponická zahrada podnikatelského inkubátoru Lipo.ink v Liberci

Dopřát si po celý rok vlastní čerstvou zeleninu, bylinky a květiny? O tom, že to jde i bez zahrádky a i v podzimních a zimních měsících, se v hydroponické zahradě v Liberci přesvědčila redaktorka Ivana Bernáthová.

Ivana Bernáthová a Kateřina Blatoňová
Ivana Bernáthová a Lukáš Veselý

Hydroponická zahrada v Liberci je součástí podnikatelského inkubátoru Lipo.ink, kde mimo řady jiných podnikatelů rozvíjí svou činnost s hydroponicky pěstovanými rostlinami Lukáš Veselý a Kateřina Blatoňová z firmy BeeHydro.

Myšlenka hydroponie tu byla už od dávných let, příkladem jsou extravagantní zahrady Babylonu nebo plovoucí zahrady staré Číny. Kdy se celá tahle filosofie doplněná moderními technologiemi oprášila?

Co to vlastně je hydroponie a co je možné na podzim nebo v zimě na hydroponické zahrádce díky unikátní technologii vypěstovat? Kolik vyžaduje hydroponie prostoru a co všechno vlastně pro hydroponické pěstování rostlin potřebujeme? Jakých chyb se vyvarovat?
Poslechněte si záznam přímého přenosu.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...