Zaslechli jste v podvečer ve Vratislavicích klavír? Ne, nejsou to halucinace…

Každý večer od sedmi hodin se z jednoho balkonu na sídlišti v Liberci – Vratislavicích nese do daleka podmanivá hudba. Všem pro radost tam hraje klavírista Robert Ferenc.

Čtěte také

Krásnými melodiemi chce podpořit všechny lidi, kteří bojují s koronavirem. Šestadvacetiletý hudebník vyrůstal v dětském domově, kde také objevili jeho talent. Z balkonu své tety se o něj teď dělí se všemi, kdo chtějí naslouchat. „Moje hraní je jako poděkování všem lidem na světě,“ říká Robert Ferenc. „Všem doktorům a zdravotníkům, hasičům i dobrovolným hasičům, pokladním v obchodech, nebo těm, kdo šijí roušky. Teď hraju jenom pro vás,“ dodává.

Jak ještě říká, nápad vznikl, když viděl video z Itálie, kde lidé z balkonů hrají pro ostatní. Rozhodl se to udělat taky, tady u nás. „Hraju hlavně melodickou hudbu, je to filmová hudba, popová hudba, myslím, že osloví hodně lidí. Tety v dětském domově mě vedly k hudbě. I mně to dělá radost, nabíjí mě, když vím, že to nabíjí i ostatní lidi,“ popisuje.

Roberta při jeho hraní nahrává na telefon jeho teta, Zdeňka Gáborová. Robert své koncerty vysílá každý den od 19 hodin živě na svém Facebooku, podívat se a poslechnout si talentovaného klavíristu z Vratislavic tak může každý.

autor: Lucie Fürstová

Související