Zapražená polévka z hovězího masa podle Anuše Kejřové

Máme pro vás recept na zapraženou polévku z hovězího masa, který Vladimíra Jakouběová našla v jedné ze starých kuchařek Anuše Kejřové v kapitole O přípravě polévek.

Čtvrt kila hovězího masa z nohy nebo zbytek od svíčkové nakrájíme na malé kousky. Rozkrájená cibulka usmaží se na lžíci čerstvého másla neb sádla do růžova, přidá se k ní půl kávové lžičky papriky a zamíchá. Na kousky nakrájené maso se do toho vloží, osolí, opepří a dusí do měkka; podle potřeby přilévá se vody.

Do hrnce na 2 l polévky dáme vařiti 1 lžíci krájeného celeru, 1 lžíci krájené petržele a touto polévkou zeleninu podléváme. Na čerstvém loji nebo na Saně uděláme tmavší jíšku (asi 2 lžíce). Na měkké maso procedíme polévku s uvařenou zeleninou, jíškou zahustíme a necháme povařiti. Přidáme 2-3 syrové, na drobné kostičky rozkrájené brambory, špetku kmínu a necháme to ještě 10–15 minut povařit. K tomu podáváme na nudličky nakrájený smažený chlebíček.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.