Zájem o příměstské tábory libereckého Komunitního střediska Kontakt roste. Kromě zábavy tam děti čeká i doučování

O letní příměstské tábory libereckého Komunitního střediska Kontakt je stále větší zájem. Oproti předchozím letům museli pořadatelé zvýšit kapacitu tábora pro děti ze sociálně slabého prostředí na dvojnásobek.

Výroba pirátské vlajky, výlet na Výšinu, ale třeba i výuka matematiky, češtiny či zeměpisu, tak vypadá program příměstského tábora libereckého střediska Kontakt.

„Je to skoro klasický příměstský tábor. Rozdíl je v tom, že se snažíme rodinám ulevit a pomoci jim v rámci toho, aby děti úplně nevypadly ze školního procesu. Máme tady i děti, které čeká na konci prázdnin reparát,“ vysvětlila zástupkyně vedoucího Marie Matějíčková.

Příměstské tábory pro děti ze sociálně slabého prostředí pořádá Kontakt už 10 let a zájem o ně roste. Zatímco v jiných letech pořádali tábory pro zhruba 45 dětí, letos zvýšili kapacitu na 90 a mají plno. Podle vedení komunitního střediska to může souviset se zhoršující se finanční situace rodin i samoživitelů.

„Jsou to často lidé, kteří jsou i zaměstnaní, ale peníze na ty volnočasové aktivity dětí nestačí. Tábor je zdarma, děti mají v jeho rámci hrazené veškeré vstupy. Hradíme i lektory, kteří se jim věnují, a mají zajištěný i oběd, svačiny a pitný režim,“ přiblížila Marie Matějíčková. Tábory financuje Kontakt částečně z dotací a částečně z rozpočtu organizace.

autoři: Tomáš Mařas , reČRoL
Spustit audio

Související