Zahájení sezony v Lázních Libverda: Komentované prohlídky a kultura v parku

Sobotní slavnostní zahájení lázeňské sezony v Lázních Libverda probíhalo nejen na pódiu v Lázeňském parku, kde hrála muzika od swingu přes country po rock, ale také v Clam-Gallasově paláci, kde se večer tančilo.

Součástí programu byly i komentované prohlídky se zástupkyní vedoucího lázeňské péče Andreou Pavlištovou. Zájemci při nich mohli vidět prostory, jejichž rekonstrukce skončila loni. Jsou v nich bazén, uhličité koupele a vodoléčba. Investice přesáhla 50 milionů korun. “Prostory jsou moderní se zachováním ducha lázní,” zhodnotila obchodní a marketingová ředitelka Spa Resortu Libverda Eva Olšová.

Rekonstrukce trvala bezmála dva roky. Původním plánem bylo renovovat jen bazén a prodloužit ho z osmi na 12 metrů. Po zahájení prací se ale ukázalo, že je potřeba opravit celou historickou budovu. “Z původní zbyly jen obvodové zdi,” dodala Olšová.

Lázně Libverda v podhůří Jizerských hor se specializují na léčbu pohybového ústrojí, kardiovaskulárních, onkologických a neurologických onemocnění. Jejich historie sahá k roku 1860, kdy je založil šlechtický rod Clam-Gallasů. Mají kapacitu 467 lůžek na 238 pokojích. “Loni jsme měli přes 10 tisíc hostů. Jde o rekordní obsazenost pokojů i tržby,” uvedla obchodní a marketingová ředitelka.

Podíl pacientů přes pojišťovnu a samoplátců je podle ní dlouhodobě půl na půl. “U samoplátců se mění nákupní chování, rezervují více na poslední chvíli. Proto chceme nově nabízet pojištění storna, aby se nebáli případné finanční újmy,” řekla Olšová. Samoplátci podle ní jezdí jak na víkendové wellness pobyty, tak i delší léčebné se vstupní lékařskou konzultací.

Lázně Libverda v sezoně zaměstnávají až 200 lidí, ne všechny volné pozice se ale daří obsadit. “Hledáme hlavně lékaře, fyzioterapeuty a nyní servírky a číšníky,” dodala marketingová a obchodní ředitelka lázní.

autor: Jaroslav Hoření | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související