Výstavba kanalizace v Kamenickem Šenově přinesla problémy. Některé přetrvaly

29. červenec 2011

Výstavba nové kanalizace v Kamenickém Šenově přinesla obyvatelům města mnoho problémů. Zatímco většina komplikací s ukončením výstavby skončila, některé problémy přetrvaly.

S jakými nepříjemnostmi se obyvatelé Šenova v uplynulém roce potýkali, se ptala redaktorka Českého rozhlasu Sever Šárka Škapiková místostarosty Zbyňka Jecha.

„Bylo těžké zkoordinovat dopravu ve městě, stávalo se že byly zavřeny najednou tři ulice, lidé si stěžovali že se nemohou dostat k lékaři, silnice byly špatně označené – tak jsme to museli řešit se stavbyvedoucími a dodavateli.“ popisuje komplikace při výstavbě Jech.

Problémy, o kterých hovoří místostarosta Zbyněk Jech, jsou naštěstí pryč. Někteří obyvatelé Kamenického Šenova ale upozornili na nedostatky, které dál přetrvávají.

Například špatně vyasfaltovaná silnice nebo znečištěná voda ve studni. To je případ pana Vítězslava Burdy, který říká, že během stavby kanalizace přišel o čistou vodu ve studni. Kontaktoval prý stavební firmu, ale nesetkal se v podstatě se žádnou odezvou.

Pan Burda říká, že dokonce ví, jak přesně ke znečištění došlo: „Oni do té stávající, staré kanalizace, dali slabší roury, omotali to hadrama a opěnili – to je nedostatečný.“

Protistrana panu Burdovi také prý řekla, že studnu nepotřebuje, když má v domě vodovod. „Mě to nezajímá, že mám vodovod – prostě ta studna tu byla už před rokem 1950.“ říká Burda.

Co na to říká investor stavby kanalizace, tedy Severočeská vodárenská společnost, se ptám mluvčí Dagmar Haltmarové.

„Do Severočeské vodárenské společnosti ve věci zhoršení kvality vody ve studni nepřišla žádná oficiální stížnost, takže naše společnost tuto záležitost nějak oficiálně neřeší. Touto stížností se však zabýval technický dozor investora a víme že i zhotovitel následně projevil ochotu zajistit vyčištění studny. Stěžovatel však doposud k tomuto účelu nepředložil žádný rozbor vody – není tedy jasné, jaké byly původní parametry vody před zahájením stavby kanalizace.“ tvrdí mluvčí Severočeské vodárenské společnosti Dagmar Haltmarová.

autor: sas
Spustit audio