Výroba mýdla je návyková, dejte si pozor, propadnete té vášni, směje se paní Mirka

24. listopad 2022

Přírodní suroviny, fantazie a splněný sen jsou hlavní ingredience, které při výrobě mýdel používá Miroslava Priščáková z Liberce. Mýdla jí tak učarovala, že opustila jistotu stálého zaměstnání a založila Mirčinu mýdlárnu.

Jak vypadá mýdlo, ví asi každý. Málokdo ale ví, z čeho a jak se dělá, a že se dá dělat vlastně i doma, takříkajíc na koleně. Tak začínala mýdlárna, kterou v Liberci navštívil redaktor Jaroslav Hoření. Pro Miroslavu Priščákovou je mýdlárna splněným snem, kdy se z koníčku stala voňavá práce.

„Výroba mýdla je návyková, na to si dejte všichni pozor, jakmile začnete vyrábět mýdla, propadnete té vášni a uvidíte mýdla úplně všude. Začne vás to bavit tak, že ta mýdla musíte dělat furt…,“ směje se paní Mirka.

Z čeho se mýdla vyrábí a jaká jsou tajemství mýdlařů? Jaká je procedura výroby, než se mýdlo dostane do koupelny? Kolik odvahy to chtělo, dát se na podnikání? Poslechněte si reportáž z domácí mýdlárny.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová