Vymyslíme nový sport: Dvě studentky liberecké univerzity uspořádaly happening před radnicí
Před radnicí na náměstí Dr. Eduarda Beneše v Liberci se v pondělí 18. května odpoledne konal umělecký happening, za kterým stojí dvě studentky Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci. Pustily se do dokumentárního projektu Vymyslíme nový sport.
„Snažíme se vymyslet nový sport a toto je vlastně jedna z fází, která vede k tomu najít nový sport. Například dírami v ping-pongovém stole se snažíme narušit strukturu existujícího ping-pongu, díky tomu by se měl zrodit ten nový sport,“ vysvětlila v místě happeningu našemu redaktorovi jedna ze studentek Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci, které stojí za tímto projektem, Natálie Demuthová.
O netradiční verzi stolního tenisu byl před libereckou radnicí docela velký zájem. „Principem je to, že stoly v sobě mají díry a tím dáváme všechny uchazeče, nebo závodníky, sportovce, kteří si to zahrají, na stejnou úroveň. Tudíž chyba tady vůbec není chybou, ale druhem zábavy, lidé můžou chybovat, užívají si to,“ dodala Natálie Demuthová.
Co dalšího studentky připravují? Poslechněte si záznam.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka