Vymalujte si Jilemnici. Maminka z Vysocka vydává nové regionální omalovánky

16. červen 2017
Koktejl
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Děti s omalovánkami Blanky Kučerové, nejnovější vydání omalovánek Jilemnice, nejdříve vyšly omalovánky Vysoké nad Jizerou

Jilemnice je již devátým městem Libereckého kraje, které se objevilo v omalovánkách dvojnásobné maminky Blanky Kučerové z Vysokého nad Jizerou. „Omalovánkový projekt“ už dokonce překročil hranice Libereckého kraje a podobu omalovánky má už i pražská Královská cesta. Ale popořadě.

Turistické omalovánky Blanky Kučerové po „domácím“ Vysokém nad Jizerou zachytily Malou Skálu, Semily, Rokytnici nad Jizerou, Železný Brod, Poniklou, Harrachov a Paseky nad Jizerou. Teď přišla na řadu Jilemnice, která má jako kolébka Krkonoš tolik zajímavostí, že všechny se na obrázky ani zdaleka nemohly vejít. „V jilemnických omalovánkách nejdete zámek, kostel sv. Vavřince, kapličku sv. Izidora, ke které se váže krásná pověst, potom se můžete vydat na Hraběnku, která bude biatlonovým areálem, pak jsou tam odkazy na nemocnici, tradiční jarmarky a trhy,“ popisuje autorka omalovánek Blanka Kučerová.

Na ukázku, listování omalovánkami Blanky Kučerové, se můžete podívat v následujícím videu.

Práci na omalovánkách rozhodně není jednoduchá. Nejde jen o vybrání těch nej míst z dané lokality, ale i sehnání a ověření materiálů k textové části, která tu výtvarnou doplňuje. Práci Blance Kučerové navíc „zpestřuje“ hlídání dětí. Starší dcerka už chodí do školky a mladší syn se pravidelně hlásí o slovo, ostatně zaslechnete ho i v naší reportáži.

Autorka omalovánek Blanka Kučerová se svými díly

Omalovánky s doprovodnými texty a tipy na výlety se vydaly už i mimo Liberecký kraj a to až do hlavního města. „V Praze jsem hledala nějaké nosné téma, které bychom na těch čtrnácti omalovánkových stránkách pojali a vyšla mi z toho Královská cesta. Takže turisty v česko-anglické mutaci provedeme od Obecního domu až na Pražský hrad,“ dodává Kučerová. Dalším velkým soustem, na který si již brousí zuby je Liberec, který si podle ní vyžádá spoustu práce. Termín je proto zatím neznámý.

Vlastenecké omalovánky připravuje Blanka Kučerová z Vysokého nad Jizerou
Spustit audio