Varování meteorologů: O víkendu čekejme blesky, kroupy, silný vítr

24. červenec 2021

Silné bouře s přívalovým deštěm, krupobitím a silným větrem zasáhnou během víkendu celé Česko, varují meteorologové.

Už dnes večer se bouře objeví v jižní polovině země a v neděli a noci na pondělí již na celém území České republiky. V neděli naprší podle meteorologů až 50 milimetrů srážek, tedy 50 litrů na metr čtvereční.

Dnes zasáhnou bouřky podle výstrahy od 22 hodin Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Jihomoravský a Zlínský kraj a Vysočinu. Potrvají asi až do nedělních 8 hodin. Budou pravděpodobně slabší než nedělní bouře. Dnes večer a v noci na neděli očekávají meteorologové zhruba 30 milimetrů srážek. Mohou se rozvodnit menší toky a lidé si musí dávat pozor také na kroupy, blesky a nárazy větru, a s tím související pády větví a stromů.

Od nedělních 15 hodin do pondělních 6 hodin se pak bouřky podle ČHMÚ objeví již v celém Česku a budou zřejmě silnější. Spadnout může až 50 milimetrů srážek a vítr dosáhne v nárazech rychlosti až 70 kilometrů za hodinu. Opět se objeví také kroupy a blesky.

Lidé by měli zabezpečit okna a dveře, případně skleníky a volně položené předměty venku. Místy může voda při bouřce rychle odtékat ze svahů a zatopit především níže položená místa.

zdroje: ČTK ,
Spustit audio

Související