V Mimoni nabízí parcely pro stavbu rodinných domů. A také dotaci novým obyvatelům obce

2. prosinec 2021

Poptávka po volných pozemcích v okolí velkých sídel je v současnosti obrovská. Některá menší města se proto snaží lidem nabídnout alternativu. A někde dokonce novým obyvatelům za postavení domu zaplatí.

Čtěte také

Některá města se snaží přilákat nové obyvatele. Třeba v Mimoni radnice vyhlásila pravidelné dotace pro lidi, kteří si tam postaví nový dům. Rodiny, které tam postavily a zkolaudovaly nový dům, požádat o příspěvek třicet tisíc korun. Dostat ho můžou za každého člena domácnosti. Město tak chce lidi motivovat, aby se tam přistěhovali.

Se starostou Mimoně Petrem Králem za ANO, a také s novou obyvatelkou obce, natáčel redaktor Jiří Jelínek.

V lokalitě Kosova pole je několik domků v různých fázích výstavby a chystá se výstavba dalších.
Proč radnice nabízí peníze novým obyvatelům? Jaké jsou podmínky pro získání dotace? Mají v Mimoni ještě nějaké další parcely, kde jsou a kolik jich je? A kdy je obec nabídne k prodeji? Poslechněte si reportáž.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.