V Liberci začal soud s mužem obžalovaným z vraždy manželky. Čin měl maskovat jako dopravní nehodu

5. leden 2023 16:23

Krajský soud v Liberci začal 5. ledna 2023 projednávat případ pětačtyřicetiletého muže, který podle obžaloby v roce 2021 zavraždil svou manželku a vraždu se snažil maskovat jako dopravní nehodu. U soudního jednání byla redaktorka Johana Tománková.

Událost se stala na podzim 2021 u Cvikova. Policisté vyšetřovali dopravní nehodu, při které mělo auto narazit do stromu a vzplát. Obětí byla jednačtyřicetiletá žena. Znalci ale zjistili, že žena zemřela cizím zaviněním. Policisté nehodu začali vyšetřovat jako vraždu, ze které obvinili jejího manžela. 5. ledna 2023 měl možnost u soudu podat svou výpověď.

Podle obžaloby měl pětačtyřicetiletý muž svou ženu omráčit paralyzérem a pustit vůz z kopce. Jakmile auto narazilo do stromu, měl ho pachatel polít benzínem a zapálit. Podle státní zástupkyně Petry Pazderkové byla žena v době požáru při vědomí. Kvůli zásahu paralyzérem se nemohla hýbat a z auta utéct.

Obžalovaný muž vinu popírá. Při výpovědi řekl, že vraždu nespáchal a že to udělal někdo jiný. Údajně to měl být někdo, kdo jeho manželku vydíral. Tvrdil, že měl se svou ženou dobrý vztah a neměl motiv ji zabít. Jeho výpověď trvala několik hodin, popisoval při ní řadu detailů. Byl lítostivý a při výpovědi se i rozplakal.

Další soudní jednání je naplánované na 19. ledna. Státní zástupkyně ale už teď navrhla, aby soud obžalovaného v případě prokázání viny potrestal 25 lety vězení v nápravném zařízení se zvýšenou ostrahou.

autoři: Johana Tománková , reČRoL
Spustit audio

Související