V Liberci pokřtili novou audioknihu pro nevidomé děti z celého Česka

8. červen 2018
Slavnostně se křtilo v obřadní síni liberecké radnice

Liberecká krajská vědecká knihovna pokřtila další zvukovou knihu určenou dětem, které ze zdravotních důvodů samy nemůžou číst.

Knihu pro nevidomé a slabozraké děti z celého Česka namluvili žáci základních škol z Libereckého kraje, kteří uspěli v konkurzu režisérky Elišky Bejčkové, společně s pražskými divadelními herci Svatoplukem Schullerem a Janem Battěkem.

Nová zvuková kniha vznikla jako součást třídenního Fetivalu na podporu dětského čtenářstí, ten můžete v Liberci v Lidových sadech navštívit ještě naposledy dnes 8. června. Ve stánku Krajské vědecké knihovny je k vidění všech 17 audioknih, které od roku 2011 dětští herci načetli pro nevidomé děti.

Šikana? I podle dětí aktuální téma

CD nazvané Útěk Kryšpína N. je na motivy stejnojmenné knihy spisovatelky Ivony Březinové, která na křest přijela. „Je to pro mě obrovská radost, ke knížce se tak znovu vracím, jako by se znovu narodila,“ říká autorka. Téma šikany je podle spisovatelky velmi aktuální: „Zrovna téma šikany v dětech hodně rezonuje a dokonce mi daly náměty, třeba téma kyberšikany.“

Spisovatelka Ivona Březinová s jedním z dětských herců a novou audioknihou

Audioknížku nahrávali jediný den. „Nestihli jsme si to ani pořádně užít, ale možná to znamená, že už jsme profesionální,“ říká s úsměvem knihovnice Radka Vojáčková z liberecké knihovny.

Celkem 250 zvukových knížek poputuje z Liberce do škol pro zrakově a jinak postižené děti v celém Česku, k zapůjčení budou ale i v knihovnách.

Společné foto těch, kteří na nové zvukové knize pracovali i těch, kteří nad ni přezvali záštitu