V Liberci chtějí předcházet vzniku odpadů. Nová webová stránka má usnadnit darování starých věcí

Liberec bude spolupracovat s internetovým portálem Nevyhazujto.cz. Na něm lidé můžou nabídnout věci, které už nepotřebují, případným zájemcům. Město tak chce předcházet vzniku odpadu.

Radní Liberce v uplynulém týdnu schválili uzavření smlouvy s provozovateli portálu na jeden rok v hodnotě 54 tisíc korun. Má tak vzniknout internetová stránka www.liberec.nevyhazujto.cz, která bude mít v záhlaví symboliku města. Kromě hostingu bude zajištěna i administrace stránek a živý kontakt s uživateli. Stránka má být bez reklam.

„Pro ty z vás, kteří měli třeba tu smutnou zkušenost, že museli řešit nějakou pozůstalost a bylo jim líto ty věci vyhazovat, tak je to úplně ideální. Prostřednictvím této aplikace je prostě nabídnete a někdo, kdo bude chtít té věci dát nový život, tak si pro to přijede a ještě to může používat,“ uvedl náměstka primátora Jiřího Šolce ze Starostů pro Liberecký kraj.

Zřízením portálu pro Liberečany, na kterém si mohou vzájemně věnovat věci, chce město předcházet vzniku odpadu. Pokud se tento způsob osvědčí, mohla by být spolupráce  s portálem prodloužena i na další období.

autor: reČRoL | zdroj: Statutární město Liberec
Spustit audio

Související