V České Lípě by mohla do pěti let vzniknout nová městská knihovna
Novou městskou knihovnu by mohla Česká Lípa postavit zhruba do pět let. Radnice ji plánuje vybudovat v zanedbané části tamního Jeřábkova náměstí a už nyní připravuje architektonickou soutěž.
Na Jeřábkově náměstí v České Lípě by do několika let měla stát nová moderní městská knihovna. Má nahradit tu současnou na náměstí Tomáše Garrigue Masaryka. Vedení města sice uvažovalo o její rekonstrukci, historický dům by ale neumožnil poskytovat služby, které moderní knihovny běžně nabízejí.
Není to jediný problém, který stávající budova českolipské knihovny má. „Dramaticky chybí nějaké výukové prostředí, přednáškové sálky. Dennodenně musíme stěhovat regály, židle, protože každý den se tady odehrávají další vzdělávací projekty a akce,“ popsala ředitelka knihovny Dana Kroulíková.
V knihovně i na českolipské radnici natáčel redaktor Jiří Jelínek, poslechněte si reportáž.
Mohlo by vás zajímat
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Vydržet by mohl dalších 100 let. Železniční most pod Vyšehradem je možné opravit, shodli se odborníci
-
‚Potkali jsme se za tmy a v rouškách.‘ Scheinherr u soudu k Dozimetru popisuje tajné schůzky s policistou
-
OSN za NATO? Taktika ‚kapesního Klause‘, tvrdí komentátor. Bez něj by se prý Babiš s Pavlem dohodli
-
Kompromisy se nekoušou snadno, i pro koaliční věci třeba z principu nezvedneme ruku, říká poslanec SPD