V botanické zahradě se život nezastavil, říká její ředitel Miloslav Studnička

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ředitel botanické zahrady Liberec Miloslav Studnička

Vzácná sbírka unikátních orchidejí i největší kolekce kapradin v Česku - to vše je k vidění v liberecké botanické zahradě. Teď sice jen pro zahradníky, kterým návštěvníci sice schází, mají ale i tak spoustu práce. V zahradě se byla podívat redaktorka Lucie Fürstová.

Čtěte také

Skleníky i venkovní areál botanické zahrady v Liberci jsou sice pro veřejnost uzavřené a na doporučení krajské hygienické stanice zatím i nadále budou, zahradníci ale nezahálí. Rostliny potřebují stříhat, přesazovat a ošetřovat proti škůdcům, i když je návštěvníci vidět nemůžou. Velká část péče se odehrává v devíti sklenících pěstitelského zázemí, kde jsou umístěny nejvzácnější exponáty. Naši redaktorku „opuštěnými“ pavilony provedl ředitel zahrady Miloslav Studnička, poslechněte si to.

Aktuálně kvetoucí rostliny, nebo zajímavosti si můžete prohlédnout na webových stránkách liberecké botanické zahrady.  

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová