V 26 trenérským objevem roku. „Zjistila jsem, že mě to s těma děckama baví,“ říká Kateřina Čermáková

11. říjen 2021

Kateřina Čermáková patří k velkým sportovním nadějím. Stala se vedoucí trenérkou chodecké reprezentace, v Turnově vede bronzovou juniorku z mistrovství světa Elišku Martínkovou. Získala také ocenění Českého olympijského výboru – stala se trenérským objevem roku.

Čtěte také

Kdo Kateřinu přivedl na myšlenku, aby se stala trenérkou? Jaká byla její vlastní atletická kariéra? Jakou sezónu má za sebou její svěřenkyně, chodkyně Eliška Martínková? V jaké formě je česká chodecká reprezentace, kterou Kateřina Čermáková vede? A co mladá trenérka plánuje do budoucna? Poslechněte si rozhovor.

autoři: Pavel Petr , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.