Už je nemůžeme nechat zavřené na pokojích, musejí zase začít žít, říká ředitel Domu seniorů Gabriel

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ředitel Domu seniorů Jan Gabriel hovoří s jednou z klientek

Některé domovy pro seniory v Libereckém kraji se chystají rozvolnit opatření proti šíření koronaviru. Jejich obyvatelé už jsou totiž naočkovaní a tak opět mohou začít využívat například společné prostory. V Domě seniorů v libereckém Františkově natáčela Lucie Fürstová.

Čtěte také

Společné povídání, návštěvy nebo společenské akce. To všechno chybí kvůli protikoronavirovým opatřením seniorům v domovech po celé republice. V tom největším v Libereckém kraji, v Liberci - Františkově, už ale opatření nebudou tak přísná. Většina seniorů je po druhém očkování proti nemoci covid-19 a po téměř ročních omezeních se tak budou moci zase vídat, společně se bavit a užívat si života jinak, než sami na pokojích. Jak se na to těší? A co si o tom myslí ředitel františkovského Domu seniorů? Poslechněte si reportáž.

Návštěvy příbuzných jsou v Domě seniorů v libereckém Františkově zatím stále omezené na jednu osobu; podle vládního opatření musí podstoupit antigenní testy a mít respirátor.

Spustit audio

Související