Úterní Noční linka: Veselé a třeba i trochu jiné Vánoce

25. prosinec 2018

 Kdy jste prožili opravdu veselé Vánoce? Jaké humorné příběhy takové Vánoce provázely? Donutili vás někdy okolnosti být na Štědrý večer jinde než u domácího stolu? A nebo jste si třeba dobrovolně zařídili  svátky jinak než v teple domova? 

Znám řadu rodin, pro které je prožívání vánočních svátků a hlavně příprava na ně velkým stresem, který zpravidla vrcholí které právě prožíváme a kterým směřujemehádkou a prohlášením:"Ať už jsou ty svátky za námi!" O předvánočním a vánočním období Dave Barry kdysi humorně napsal : „V dávných dobách, kdy se tomuto období ještě neříkalo 'nákupní sezóna', nazývali ho křesťané Vánoci a chodili do kostela; Židé mu říkali chanuka a chodili do synagogy; ateisté chodili na večírky a opíjeli se. Lidé míjející se na ulicích si pak říkali: 'Veselé Vánoce!', 'Veselou chanuku!' nebo v případě ateistů 'Pozor na ten sloup!'." Ano, také s dávkou laskavého humoru můžeme pohlížet na Vánoce. Zažili jste také vy někdy opravdu veselé Vánoce? A trávili jste někdy Vánoce jinak, než je zvykem, tedy v kruhu rodinném u Štědrovečerního stolu? Prožili jste někdy netradiční Vánoce?

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová