Úterní Noční linka: Je životní energie dar v genech nebo tvrdá práce?
Je životní energie a aktivita dar, se kterým jsme se narodili? Někdo má zkrátka životní energie více a někdo méně a nedá se s tím nic dělat? Nebo úroveň své životní energie můžeme zvyšovat způsobem svého myšlení, konání, stravování? Jaká je vaše životní energie?
Často, když cítíme nedostatek energie, toužíme moci se dobít stejně, jako dobíjíme mobil nebo notebook. Přitom téměř každý člověk má někde poblíž živoucí příklad někoho, kdo je plný energie vždycky – a může to být třeba i jeho vlastní babička nebo jiný daleko starší člověk. Protože nevíme, jak energii dobít, obracíme se k nárazovým prostředkům: naléváme se kávou, o víkendu vyspáváme až do pozdního odpoledne nebo pustošíme regály s energetickými nápoji v nejbližším supermarketu. Přitom životní energií je vybaven každý. Někdo jí má více, jiný méně, ale mají ji všichni. Problémem mnohých z nás je možná skutečnost, že zbůhdarma a nesmyslně svoji energii utrácíme, plýtváme s ní na všechny strany, aniž bychom si toho sami byli vědomi.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.