Tuhle písničku jsem ještě nepouštěl, takže světová premiéra, prozradil Richard Pachman. Bylo nám ctí

25. listopad 2020

Český zpěvák, malíř, moderátor a skladatel scénické, filmové, relaxační, duchovní a muzikálové hudby Richard Pachman, který se věnuje i psaní knih, byl hostem v pořadu Setkání u mikrofonu. A přinesl s sebou také svoje nové hudební album Světlo naděje.

Jak se v době koronaviru žije „renesančnímu“ umělci typu Richarda Pachmana? Jaké je nové hudební album, které vyšlo před několika dny? A nová kniha Ztracen v Egyptě? Jak dlouho trvá napsat román? Jak se zpěvák, skladatel a spisovatel dostane ještě k malování? A jak vzniká relaxační hudba, kterou Richard Pachman také skládá? V rozhovoru došlo také na vážný úraz, který umělec prodělal. A pokud vás zajímá, jaké je nové cédéčko Richarda Pachmana, ukázky z něj v záznamu také uslyšíte.

autoři: Pavel Kudrna , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.