Tramvajovou dopravu v Liberci komplikují oprava kolejí a modernizace teplárenských rozvodů

18. červen 2024 11:39

Na linkách číslo 2 a 3 cestující musejí v úseku mezi Viaduktem a Lidovými sady využít místo tramvají náhradní autobusy. Částečně se omezení týká taky linek 5 a 11.

Omezení na tramvajové trati potrvá až do 3. srpna. Důvodem je oprava kolejiště ve Fügnerově ulici a taky projekt GreenNet liberecké teplárny, při kterém modernizuje potrubí.

Tramvaje jezdí z Rybníčku směrem do Horního Hanychova. Ve směru do Lidových sadů musí cestující využít náhradní autobusy. Z tramvají a náhradní autobusy se přestupuje na zastávce Viadukt nebo Nádraží, od které autobusy linek X2 a X3 pokračují dál na terminál Fügnerova. Tam lidé na autobus do Lidových sadů nastoupí na stanovišti číslo 7. Linka pak pokračuje dál směrem do Lidových sadů.

V úseku mezi Šaldovým náměstím a Průmyslovou školou jezdí autobusy objízdnou trasou. Zastávka Ulice 5. května proto dočasně není obsluhovaná. Lidé zároveň nemůžou využívat zastávku Rybníček v ulici 1. Máje nedaleko obchodního centra Forum. Tramvaje ze směru Horní Hanychov totiž využívají stanovitě v Tatranské ulici.

Omezení se týkají i linek 5 a 11, které jezdí z Vratislavic nad Nisou a Jablonce nad Nisou a obvykle končí na zastávkách Rybníček, nebo Viadukt. Kvůli opravě kolejí ale nyní obě končí na dopravním terminálu ve Fügnerově ulici. V případě, že lidé budou chtít pokračovat směrem Viadukt, můžou využít náhradní autobusy X2 a X3. Pro všechny tramvajové linky ve městě platí výlukový jízdní řád.

Spustit audio

Související