Tradiční festival zahrádkářů Zahrada Čech se blíží do finále. Více o něm dnes ŽIVĚ v pořadu Výlety

21. září 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tržnice Zahrady Čech 2019

I letos se koná tradiční svátek zahrádkářů – litoměřická Zahrada Čech. Na její prohlídku se dnes můžete vydat i vy, a to klidně z pohodlí vašeho domova prostřednictvím Výletů Pavla Kudrny krátce po 13. hodině ve vysílání ČRo Liberec.

Každoroční přehlídka ovocnářských výpěstků okrasných květin, poradenství v oblasti zahrady, ochutnávka vín a bohatý doprovodný program. Zahradnický a zahrádkářský festival vrcholí.

Na litoměřické výstaviště v týdnu zavítal i náš reportér David Hamr. Poslechněte si jeho reportáž ze 43. ročníku Zahrady Čech. Co letos návštěvníky nejvíce přitahuje?

autoři: David Hamr , reČRoL
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.