Tomáš Töpfer: Mluvit s diváky je pro mě svátek

Tomáš Töpfer
Tomáš Töpfer

Četník Arazím z Četnických humoresek nebo cukrovarník Škvor ze seriálu První republika. Obě seriálové postavy mají jedno společné – jejich představitele, kterým není nikdo jiný než Tomáš Töpfer. Herec a režisér, ředitel Divadla na Vinohradech přijede v tomto týdnu do Libereckého kraje na besedu s diváky.

Na dotazy diváků odpovídá rád

Ve čtvrtek 14. února Tomáš Töpfer zavítá do turnovského divadla s pořadem Pohovka. „Do Turnova se strašně moc těším, to totiž bylo město, kam jsme zajížděli s ústeckým Činoherním studiem a taky jsme tam byli několikrát s Fidlovačkou,“ vzpomíná Töpfer a pokračuje: „Už jsem tam dlouho nebyl. Je to pro mě vždycky milé setkání, když mě někam pozvou, rád se s lidmi jezdím setkávat.“

Nemáme v divadle MeToo, my máme hnutí WhyNotMe, říká Tomáš Töpfer

Hostem Osobnosti Plus byl Tomáš Töpfer

Herec, režisér a ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer je mimo jiné i bývalým senátorem. Dnes se ale místo politiky plně soustředí na práci v divadle. „Nerozlišuji herectví na divadelní a televizní. Herectví je buď dobré nebo špatné,“ říká sváteční host Osobnosti Plus.

Töpfer podle svých slov na divácké dotazy odpovídá rád. „Můžeme si povídat o divadle, o životě. Když můžu s diváky mluvit, je to pro mě svátek,“ říká.

Důvod k radosti? Slunce i sníh

Herec, který ztvárnil třeba i roli cukrovarníka v úspěšném seriálu První republika, má radost i z obyčejných věcí, jak sám říká. „Když sněží, když svítí sluníčko, mám radost, když mi zabere ryba. Jsem člověk, který se raduje úplně ze všeho,“ popisuje Tomáš Töpfer. „Možná je to i věkem, raduji se z maličkostí,“ dodává.

V turnovském divadle se můžete se známým českým hercem setkat už ve čtvrtek 14. února od 19 hodin. Víc informací najdete na webu Kulturního centra Turnov.

Spustit audio
autoři: Bibi Marešová, Jaroslava Mannová|zdroj: Český rozhlas Liberec

Související