Tomáš Garrigue Masaryk byl obyčejný člověk, vyprávěla paní Jindřiška

28. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tomáš Garrigue Masaryk

Když byla v roce 2018 redaktorka Českého rozhlasu Andrea Kratinová natáčet v Domově pro seniory na Burešově ve Zlíně, mezi stařenkami byla i jedna stoletá. Paní Jindřiška je už sice na věčnosti, ale její vzpomínky na osobní setkání se zakladatelem a prvním prezidentem Československa Tomášem Garriguem Masarykem, zůstaly živé.

Čtěte také

Zakladatel a první prezident Československa Tomáš Garrigue Masaryk byl obyčejný člověk, jako my, řekla před časem v rozhovoru pro Český rozhlas pamětnice paní Jindřiška, která s ním v dětství osobně mluvila. Poslechněte si to.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.