Tipy na víkend v Libereckém kraji: Za stromy, do zákulisí Naivního divadla i na skleněnou výstavu

21. říjen 2021

Jablonecký Den stromů, Semilský paroháč, domácí utkání libereckých fotbalistů i hokejistů a dalši tipy.

Za kouzlem stromů

V rámci Dne stromů můžete v pátek 22. října odpoledne zavítat s dětmi do jabloneckého Eurocentra. Připravené tam budou dílny zaměřené na práci se dřevem i výrobu ozdob, hry na téma příroda a stromy, Keltský stromový kalendář a další zajímavosti, týkající se stromů. Akce se koná od 13 do 17 hodin.

Derniéra skleněné výstavy

V sobotu 23. října bude v České Lípě na vodním hradě Lipý naposledy k vidění unikátní skleněná výstava děl sklářského mistra Jiřího Pačinka. V 18, 19 a 20 hodin budou také naposledy nasvícena i skleněná díla na nádvoří hradu, stejně jako tomu bylo na vernisáži.

Vstup do hradu na nasvícení děl bude zdarma, vstup je podle informací města podmíněn splněním aktuálních protikoronavirových opatření, tedy prokázáním bezinfekčnosti.

S dětmi do zákulisí divadla

Liberecké naivní divadlo zve v sobotu 23. října od 15 hodin na rodinné odpoledne. Pro děti od 6 let je připravena loutková komedie Lišák Renard, a po představení komentovaná prohlídku divadelního zákulisí.

Semilský paroháč

Semily pořádají tradiční divadelní festival. Přehlídka amatérské i profesionální tvorby Semilský paroháč trvá až do soboty 23. října. Všechna představení se hrají v kulturním centru Golf klub. V sobotu 23. října čeká hosty festivalu průvod městem a máčení neoblíbených porotců v řece Jizeře.

Výstava „o nenávisti“

Liberecká Oblastní galerie mapuje dějiny vizuálních projevů antijudaismu a antisemitismu

Oblastní galerie v Liberci nabízí výstavu o historii vizuálních projevů antijudaismu a antisemitismu v Českých zemích s názvem Obrazy zášti. Pro galerii to byl letos produkčně nejnáročnější počin. Na výstavu si zapůjčila desítky předmětů od více než čtyřiceti institucí.

Výstava přináší příklady spojené se středověkými a novověkými náboženskými předsudky, stejně jako nástup moderního antisemitismu s fatálními důsledky v minulém století, i pohled na současný nárůst nenávistných projevů v prostředí internetu a sociálních sítí.

Za sportem

V sobotu 23. října hostí fotbalisté Slovanu Liberec na hřišti U Nisy Sigmu Olomouc, hraje se 12. kolo první fotbalové ligy.

V neděli 24. října můžete přijít fandit na domácí led libereckých Bílých Tygrů, kam v rámci 17. kola hokejové extraligy přijede tým Verva Litvínov. Utkání začne v 16 hodin.

autoři: reČRoL , Jana Švecová , Tomáš Mařas , Lucie Fürstová
Spustit audio

Související