Tipy na víkend v Libereckém kraji: Skleněné městečko, historické vlaky, soutěž psů i pouť

9. září 2021

I třetí zářijový víkend je v Libereckém kraji z čeho vybírat. Přinášíme tipy na některé pořádané akce.

40. ročník soutěže psů O Liberecký pohár

Kynologický klub Liberec – Pavlovice pořádá v sobotu dne 18. září od 9. hodin jubilejní ročník soutěže psů O liberecký pohár. Letos se bude soutěžit v disciplínách poslušnost a obrana: kategorie ZZO pro nejmladší psy, kategorie ZM pro mladé psy, ZVV 1 pro zkušenější psy a kategorie ZVV 2 a IGP 3 pro ty nejzkušenější dle Národního zkušebního řádu a Mezinárodního zkušebního řádu. Zájemci se můžou přihlásit se i v den konání akce.

Nádraží v krkonošských Martinicích slaví 150 let

Nádraží v Martinicích na Semilsku

Milovníci železnice můžou v sobotu 18. září navštívit Martinice v Krkonoších. Připomenou si tam 150 let nádraží, které se stalo kulturní památkou. Lidé uvidí parní lokomotivu, drezíny i přehlídku historických vozidel. Podle pořadatelů možná přijde i samotný císař František Josef I. Oslavy martinického nádraží odstartují v 9 hodin.

Tradiční ruprechtické slavnosti u kapličky

Liberečané můžou navštívit tradiční pouť u kapličky v Ruprechticích, která se koná vždy se začátkem školního roku. Letos je to 17. až 19. září od 14. hodin. Připraveny jsou klasické pouťové i adrenalinové atrakce, a také něco dobrého na zub, třeba z foodtrucku Roberta Sklenáře a Petra Šimona. Součástí této oblíbené akce je i hudební doprovod s kapelami WOKO open bál, Karel Gott revival nebo DNA brothers.

Za sklářskými výrobky nejen do Železného Brodu

V bublinách se bude odrážet liberecká radnice

Tam se 18. a 19. září koná populární Sklářské městečko. Představí tamní skláře, jejich firmy i výrobu. Se sklářským řemeslem se zájemci můžou tuto sobotu setkat také v kostele v Kunraticích u Cvikova, kde pořádají Křišťálovou pouť. Své umění na živo předvede Jiří Pačine, návštěvníky čeká i tvorba skleněných orchidejí Blanky Matragi, nebo beseda o historii a současnosti Křišťálového chrámu.

Novou výstavu přichystali od pátku 17. září také v Jablonci nad Nisou. Půjde o novou výstavu několika renomovaných výtvarníků v nové přístavbě muzea, který má podobu skleněného krystalu. Výstava vznikla jako koncept pro České centrum v Paříži, kvůli covidu je ale podle jejího kurátora Petra Nového nejdříve v jabloneckém muzeu.

KI-NO v centru Liberce

V Pražské ulici v Liberci se také koná další ročník urban festvivalu, který reaguje na upadající ruch v ulicích centra. V pátek 17. a v sobotu 18. září se tam budou promítat filmy s tematikou iluze. Cílem pořadatelů není pouze projekce zajímavých filmů, ale vytvořit cestu centrem města, kde budou stánky s lokálním jídlem a produkty od regionálních designerů. Odpoledne jsou na programu koncerty, divadlo i dětské promítání. Program si můžete prohlédnout zde.

Jablonecké podzimní slavnosti

Jablonecké podzimní slavnosti 2012 - návštěvníci měli z čeho vybírat

V Jablonci nad Nisou na Mírovém náměstí, na náměstí Dr. Farského a i v Podhorské ulici se letos 17. a 18. září konají slavnosti. Návštěvníci se kromě bohatého kulturního programu na Letní scéně Eurocentra mohou těšit z širokého výběru regionálních produktů, nabízet se budou například kvalitní vína, med i koření, dárkové předměty, šperky a spoustu dalšího. Chybět nebudou ani zabijačkové a sýrové speciality, koláče či perníčky.

autoři: reČRoL , Jana Švecová
Spustit audio

Související