Tipy na víkend v Libereckém kraji: Rozhlasový Pochod na Královku, Zauhlovačka, řezbáři na Dlaskově statku i otevřené zahrady

8. červen 2023

Předletní víkend zve do přírody i za kulturou, přinášíme několik tipů z Libereckého kraje.

Pochod na Královku s Českým rozhlasem Liberec

Čtěte také

Turisty a příznivce Českého rozhlasu Liberec po roce opět zveme na Královku. Na pochod se s námi můžete vydat v neděli 11. června 2023. Start 3. ročníku pochodu na rozhlednu Královka je na otočce Maliníku v Bedřichově u stánku Českého rozhlasu Liberec. Registrace je možná osobně na startu pochodu od 8.15 do 10.15.

Turisté mají na výběr tři trasy: 7 km, 9 km, nebo 12 km.

U Královky bude od 12 do 16 hodin připravený doprovodný program. Zahraje liberecká kapela Stan Band, kombinaci tance a bojového umění předvede skupina Vem Camará Capoeira a se svou show vystoupí také bubeníci ze souboru Aries.

Liberecký Klub českých turistů má pro návštěvníky připravenou ukázku turistického značkování a výtvarné dovednosti si malí i velcí mohou vyzkoušet ve výtvarné dílně Ateliéru TUBA.

Kromě pamětního listu bude odměnou pro účastníky pochodu i vstup na rozhlednu, odkud je za pěkného počasí vidět Jablonec nad Nisou, Jizerské hory a Krkonoše, ale i Český ráj.

Open air benefiční festival Otevíráme Zauhlovačku

Vratislavická Zauhlovačka

Spolek AvantgArt pořádá v sobotu 10. června ve Vratislavicích nad Nisou festival Otevíráme Zauhlovačku.

Na prostranství před kulturní a technickou památkou, o kterou se spolek již několik let stará, budou od 14 do 22 hodin připravena hudební vystoupení, divadlo pro děti, dílničky i Dílna Zauhlovačky, regionální stánky s občerstvením, interaktivní audio-vizuální výstava v Zauhlovačce, industriální architektura, pingpong, bazar oblečení, garážový prodej nábytku a další program.
Věž Zauhlovačka s podmořským světem uvnitř bude veřejnosti otevřena do 20 hodin.

Víkend otevřených zahrad

O víkendu 10. a 11. června se koná už tradiční akce Víkend otevřených zahrad. Nahlédnout do běžně nepřístupných zahrad a parků a také se seznámit s odborníky přes zeleň bude možné i v 8 přihlášených zahradách v Libereckém kraji.

  • Bylinková zahrada v Dubé bude otevřená v sobotu od 10 do 18 hodin;
  • Květinová chaloupka v Syřenově v sobotu i v neděli od 9 do 18 hodin;
  • Levandulovna v Raspenavě v sobotu i v neděli od 10 do 18 hodin;
  • městský park v Kuřívodech v sobotu i v neděli od 8 do 20 hodin;
  • Schneiderova vila v Jablonci nad Nisou v sobotu od 8 do 16 hodin;
  • Skalkové miniarboretum ve Velkém Grunově v sobotu i v neděli od 9 do 18 hodin;
  • Statek u Mácháčků ve Skuhrově v neděli od 15 do 19 hodin;
  • Farma Vesecké trvalky v Liberci v neděli od 9 do 15 hodin

Řezbáři na Dlaskově statku

Na Dlaskově statku v Dolánkách u Turnova se od středy 7. června koná pravidelné setkání řezbářů. Schází se tam už od roku 1996 a z kusů dřeva vytvářejí umělecká i praktická díla. Práci i zábavu mistrů řemesla dřevořezbářského si můžete na Dlaskově statku vychutnat i osobně, vstup je tam volný. Letošní sympozium vyvrcholí v sobotu 10. června ve 14 hodin vystoupením skupiny Bodlák.

Předpremiéra v kině Varšava

Diváci kina Varšava budou mít v předpremiéře příležitost vidět film Dvě slova jako klíč, volné pokračování filmu Úsměvy smutných mužů. Předpremiéra bude v sobotu 10. června od 17 hodin za účasti režiséra Dana Svátka a spisovatele Josefa Formánka.

10 let Kokosu

Jablonecké hudební Studio Kokos oslaví své 10. narozeniny v neděli 11. června v areálu zahrady pivovaru Volt v Jablonci nad Nisou. Od 13 hodin připravili pořadatelé hudební program v podání převážně mladých muzikantů, v areálu bude také skákací hrad, fotokoutek, návštěvníci si budou moct vyrobit svou vlastní placku a bude i tombola.

Živá kultura v Liberci

Tipy na kulturní akce nejen o víkendu v krajském městě pod Ještědem najdete také v přehledu akcí „Živá kultura = živý Liberec“, který vydává Knihkupectví a antikvariát Fryč s.r.o. Český rozhlas Liberec je mediálním partnerem Knihkupectví a antikvariátu Fryč s.r.o.

autoři: Jaroslav Hoření , Jakub Marvan , Iveta Kalátová , reČRoL | zdroje: Knihkupectví a antikvariát Fryč , Kino Varšava
Spustit audio

Související