Tipy na víkend v Libereckém kraji: Řemesla na Grabštejně, Zákupské Královské oslavy i Dny Zubačky

30. červen 2022

Prázdniny jsou tu, nabízíme několik tipů na jejich úplně první víkend v Libereckém kraji.

Sklářské talenty

Práci svých studentů vystavuje Střední průmyslová škola sklářská v Železném Brodu. Přístupná je po celé prázdniny až do 28. srpna v budově školy, od úterý do neděle od 10 do 16 hodin. Prezentují se na ní studenti oborů design skla a průmyslový design.

Řemesla na Grabštejně

V Chotyni na hradě Grabštejn začínají v sobotu 2. července řemeslnické trhy. Prodávat se tam budou různé výrobky vlastní tvorby a regionální produkty. Na trhy, které potrvají až do neděle 3. července, se můžou zájemci přijít podívat od 9 do 16 hodin.

Zákupské Královské oslavy

Čtěte také

Zámek Zákupy připravil na sobotu 2. července Královské oslavy, u příležitosti 100. výročí úmrtí posledního českého krále, a zároveň posledního majitele zákupského zámku, Karla I. Od 10 hodin začnou zámecké prohlídky, které hrou na harmonium v zámecké kapli doprovodí pan Miroslav Pošvář, pro malé návštěvníky budou v zámecké zahradě připraveny zábavní koutky. V 16:30 slavnostně zahájí výstavu o Karlu I. a v 17 hodin začne hudební vystoupení. Připraveno bude také občerstvení a stánkový prodej.

Dny Zubačky s párou

Zubačka je ozubnicová trať a vede Tanvaldem, Kořenovém přes Harrachov až do polské stanice Szklarska Poręba Górna. Letos slaví 120 let a na její počest budou v Kořenově slavnosti. Připravený je kulturní program a návštěvníci se mohou svézt neobvyklými vlaky, pojedou v sobotu 2. i v neděli 3. července.

Slavnosti v Hejnicích

O víkendu se konají Hejnické slavnosti. Jejich součástí budou i řemeslné trhy, děti a někteří odvážlivci se budou moci svézt na atrakcích. Na slavnostech bude i vrtulník, kterým se mohou zájemci proletět. Slavnosti se budou konat v Hejnicích v parčíku před kostelem. Program začne v sobotu 2. července v 10:30, bude trvat do půlnoci a pokračovat v neděli 3. července od 10 hodin.

autoři: reČRoL , Johana Tománková
Spustit audio

Související