Tipy na víkend v Libereckém kraji: KuKoKli, Školní tranzistor, Dolánky, noční Frýdlant a Dny Lidové architektury

18. červenec 2024

Prázdniny ještě nejsou ani v polovině, užijte si letní víkend na některé z akcí v Libereckém kraji.

Večerní kostýmované prohlídky na Státním hradu a zámku Frýdlant

Hrad a zámek Frýdlant

Chcete si projít hrad ve večerní atmosféře a k tomu se ještě zábavnou formou dozvědět něco o jeho historii? Průvodci si na sobotu 20. července večer připravili kostýmované prohlídky. Potkáte se například s Albrechtem z Valdštejna nebo císařem Josefem II. První prohlídka ze zámeckého nádvoří vychází v 19 hodin, další chodí každých dvacet minut až do 21 hodin. Vstupenky můžete koupit na webových stránkách zámku.

Panenky v České Lípě

Do Centra textilního tisku v České Lípě můžete vyrazit s rodinou 20. července na zábavný workshop pro děti od 6 do 12 let: Panenka Malenka. Vyrobit si panenku, a ušít jí oblečky, peřinky a další doplňky můžete od 12.30.

KUKOKLI v Horním Vítkově

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to jsou podtituly multižánrového festivalu KUKOKLI, jehož 7. ročník se koná od pátku 19. do neděle 21. července u barokního kostela v Horním Vítkově u Chrastavy. Program, který je připravený v beduínském stanu, na louce u kostela i přímo v kostele, má kromě klidu a kultury také pomoct zachránit zapomenutý kostel a podpořit jeho opravu.

Školní tranzistor v Křižanech

Čtěte také

Do kulturní památky Stará škola Křižany můžete v neděli 21. července zavítat na 4. ročník multižánrového rodinného festivalu Školní tranzistor. Začíná ve 14 hodin a vystoupí legendární hudebník Ivan Hlas se svým virtuózním triem, hvězdné uskupení Cirk La Putyka, projekt Cirkus Ponorka a také Sestry García.

Karolína Kamberská připravila besedu na téma vaření a zdravá strava. Na nejmenší čeká divadlo Rudy Hancvencla a také speciální zábavné dílny pro děti (i dospělé) na školská témata.

Program se koná v rámci Dnů lidové architektury.

Dny lidové architektury

V rámci Dnů lidové architektury, které konají o víkendu 20. – 21. července můžete navštívit některý z 15 zdarma zpřístupněných objektů v Libereckém kraji. Mapa míst je zde.

Festival Dolánky

Na břeh řeky Jizery se po roce vrací oblíbený multižánrový festival Dolánky. Šňůra koncertů s doprovodným programem začne ve 12 hodin v Kempu Dolánky u Turnova. Pro děti bude k dispozici nafukovací lezecká stěna a skákací hrad. Vstupné je zdarma.

Živá kultura = živý Liberec

Další tipy najdete v přehledu akcí Živá kultura = živý Liberec, který je neziskovým projektem Knihkupectví a antikvariátu Fryč. Projekt propaguje a propojuje libereckou kulturu a jednotlivé pořadatele.

autoři: Tomáš Beneš , reČRoL | zdroje: webové stránky zmíněných pořadatelů , Liberecký kraj
Spustit audio

Související