Tipy na víkend v Libereckém kraji: Farmářské trhy, betlémská stezka i adventní koncerty

2. prosinec 2021

Mikulášský víkend je tu a na výběr je i z několika akcí v našem kraji, kam vyrazit. Stačí si jen vybrat.

Čtěte také

V Liberci můžete v pátek 3. a v sobotu 4. prosince vyrazit na farmářské trhy. Konají se na Šaldově náměstí před obchodním centrem Plaza. Od 9 do 17 hodin tam můžete nakoupit potraviny včetně vánočních specialit. Pořádání farmářských trhů vláda na rozdíl od těch adventních nezakázala. Konat by se měly vždy od středy do soboty až do 23. prosince.

Adventní prohlídku připravil na tuto sobotu 4. prosince zámek ve Svijanech u Turnova. K vidění je tam archeologická expozice, která mapuje první osídlení na Liberecku. Adventní prohlídky se konají bez průvodce a při dodržení epidemických pravidel. Zrušené jsou adventní trhy na nádvoří svijanského zámku. Samotný zámek je otevřený od 10 do 17 hodin.

Mikuláš, čert a anděl (ilustrační foto)

Filmové odpoledne se zdobením vánočního stromku za doprovodu čerta, Mikuláše a anděla připravili na sobotu 4. listopadu v městském kině ve Frýdlantu. Akce začne ve 13 hodin. Na pásmo čertovských pohádek můžete s dětmi zajít ve 14:30. A v plánu je i malé mikulášské překvapení.

Během adventu si zájemci mohou ve Frýdlantu projít Betlémskou stezku. Vede kolem 48 betlémů, které lidé nainstalovali do oken a výloh. Zájemci je najdou podle speciální mapy, která je k vyzvednutí ve frýdlantském turistickém informačním centru, nebo na webu města. K vidění je i unikátní dřevěný betlém sochaře Tomáše Gärtnera z Jablonce nad Nisou. Jeho 18 figur stojí na nádvoří frýdlantské radnice.

Nedělní adventní koncerty

Na adventní koncert můžete zajít do prostor Husova sboru v Turnově, v Žižkově ulici v neděli 5. prosince. V 15 hodin tam zahraje Zámecké saxofonové kvarteto.

Adventní koncert pořádají v neděli 5. prosince také v kostele sv. Antonína Velikého v Liberci. Zazpívá sólista opery Národního divadla Luděk Vele za doprovodu českého varhaníka Bohuslava Ledla. Začátek koncertu je v 16 hodin.

autoři: reČRoL , Jana Švecová
Spustit audio

Související