Tipy na víkend v Libereckém kraji: Den mokřadů na Písečáku, masopust na Dlaskově statku i Dětský sportovní den na Ještědu

První únorový víkend je tu s ním několik tipů, jak ho strávit v Libereckém kraji.

Vycházka kolem Velkého Písečáku

Čtěte také

U příležitosti Světového dne mokřadů (2. února) pořádá Česká společnost ornitologická vycházky zaměřené na poznávání vodních druhů ptáků a význam mokřadů. Na jednu takovou se můžete vypravit do Příšovic na Písečáky. Sraz je v sobotu 4. února v 9 hodin na parkovišti mezi Velkým a Malým Písečákem v Příšovicích. Trasa procházky je 4 kilometry terénem kolem Velkého Písečáku, předpokládaná délka vycházky je 3 hodiny. A pořadatelé doporučují teplé oblečení, obuv do terénu, svačinu a pokud možno dalekohled.

Dětský den na Ještědu

V sobotu 4. února se ve skiareálu na Ještědu koná Dětský sportovní den. V areálu dětského parku a jeho okolí u centrálního parkoviště bude nachystaný dětský mini snowpark; k dispozici bude i motorový pás. Od 10 do 14 hodin budou k dispozici také instruktoři lyžování a snowboardingu, a půjčovna dětských lyží. Organizátoři připravují také hry, koulovačku, vědomostní kvíz a hopsadla pro nejmenší.

Masopust na Dlaskově statku

Turnovské Muzeum Českého ráje pořádá v sobotu 4. února tradiční Masopust na Dlaskově statku v Dolánkách. Dlaskův statek bude otevřený od 12 hodin, kdy také začne Masopustní výtvarná dílna. Ve 13 hodin předa starosta města Turnov vládu nad vesnicí a zahájí tak program masopustního veselí. Návštěvníci budou moct ochutnat zabíjačkové pochoutky, připravený je rej maškar, hudba a vystoupení folklorního souboru; kroje i tradiční masopustní masky předvede folklórní soubor Horačky z Podještědí.

Chaloupky pod horama v Lomnici

Čtěte také

Muzeum v Lomnici nad Popelkou otevírá letošní sezónu výstavou modelů staveb lidové architektury pana Josefa Licehamera z Pilínkova u Liberce. Slavnostní zahájení výstavy bude v neděli 5. února ve 14 hodin, výstava pak bude k vidění do 26. dubna.

autoři: reČRoL , Jaroslav Hoření | zdroje: Muzeum Českého ráje v Turnově , Snowkidz.cz
Spustit audio

Související