Tipy na víkend v Libereckém kraji: Čokoládový Turnov, vítání jara v Hejnicích i Den Jizerské magistrály

16. březen 2023

Poslední zimní víkend je tu a Liberecký kraj nabízí několik možností, jak ho strávit.

Čokoládový Turnov

V turnovském kulturním centru Střelnice se v sobotu 18. a v neděli 19. března bude konat Čokoládový festival. V sobotu bude otevřený od 10 do 18 hodin, v neděli od 10 do 17 hodin a nabídne kulinářskou přehlídku, prodejní stánky i dětský koutek. A pořadatelé navíc připravili hru o poklad…

Vítání jara v hejnickém Střevlíku

V Hejnicích v tamním středisku Střevlík připravili na sobotu 18. března jarní ekoden s podtitulem „Upcyklace v zahradách“. Od 9.30 do 14.30 se návštěvníci dozví, jak využít už vysloužilé zahradní nářadí třeba na domky pro škvory, nebo pítka pro ptáky a hmyz.

Den Jizerské magistrály

V neděli 19. března se na Stadionu v Bedřichově bude konat tradiční Den Jizerské magistrály. Tým Jizerské o.p.s. prozradí, jak probíhá úprava Jizerské magistrály, představí svou techniku, a odpoví na otázky zvědavých návštěvníků. Připravené budou také nesoutěžní závod pro děti, jízdy rolbou a testování lyží. Za nepříznivého počasí se akce ruší.

Večer Tarase Ševčenka

Liberecké Kino Varšava připravuje na neděli 19. března od 17:30 hudebně dramatické pásmo na počest narozenin ukrajinského národního hrdiny, spisovatele, básníka a malíře Tarase G. Ševčenka. Vystoupí umělci, kteří budou přednášet umělcovo dílo, v ukrajinštině Tatiana Ciganska, česky Vladislav Kindrat.
Večera se zúčastní i držitel ceny Tarase Ševčenka Andrij Shkurhan. Vystoupí také ukrajinské děti, bandurista Yaroslav Nemesh a kytaristka a zpěvačka Kateryna Rastorhuieva, oba váleční uprchlíci. Klavírní doprovod bude v podání Maxima Biriucova.

Živá kultura v Liberci

Tipy na kulturní akce nejen o víkendu v krajském městě pod Ještědem najdete také v přehledu akcí „Živá kultura = živý Liberec“, který vydává Knihkupectví a antikvariát Fryč s.r.o. Český rozhlas Liberec je mediálním partnerem Knihkupectví a antikvariátu Fryč s.r.o.

autor: reČRoL | zdroje: Město Turnov , Visit Liberec , Knihkupectví a antikvariát Fryč
Spustit audio

Související