Tipy na víkend v Libereckém kraji: Adventní trhy, mikulášská v Babylonu i koncert ve vratislavické kapli

29. listopad 2023

Přinášíme několik tipů, jak trávit první prosincový víkend v Libereckém kraji.

Rozsvěcení vánočního stromu

V České Lípě budou zahajovat advent v neděli 3. prosince. Program na náměstí T. G. Masaryka začne ve 14.30 divadelním představením, vystoupí muzikálová zpěvačka Michaela Nosková, v 17 hodin zahájí svůj vánoční koncert zpěvák Petr Kotvald. Po slavnostním rozsvícení českolipského vánočního stromu, které je naplánované na 18. hodinu, bude hrát liberecký O`Band Marka Ottla.

Město Jablonec nad Nisou bude rozsvěcet svůj vánoční strom v neděli 3. prosince na Mírovém náměstí v 17 hodin. Doplňující kulturní program a trhy budou na různých místech ve městě.

Vánoční strom na libereckém náměstí Dr. Edvarda Beneše už svítí od 24. listopadu, tamní adventní trhy ale nabízejí bohatý doprovodný program na každý den.

V Semilech naplánovali rozsvěcení vánočního stromu na sobotu 2. prosince. Slavnost na Riegrově náměstí zahájí v 16.30 vystoupení žáků tamních škol, strom se rozsvítí v 17 hodin a budou se také zpívat koledy.

Mikulášská v Babylonu

V neděli 3. prosince čekají v libereckém Centru Mikuláše s čerty a anděly. Tamní mikulášská začne v Konferenčním sále v 16.30 a návštěvníci se mohou těšit na čtení z Pekelné knihy hříchů, vaření guláše pro Mikuláše, čertí skopičiny, vánoční písničky a sladká nadílka pro děti.

Trhy v ambitu českolipského muzea a Loretánského dvora

Vánoční trhy v areálu Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě začnou v pátek 1. prosince a potrvají až do středy 6. prosince. V pátek bude otevřeno od 13 do 18 hodin, v sobotu 2 a v neděli 3. prosince od 10 do 18 hodin, od pondělí do středy pak vždy od 13 hodin. Prodejní stánky více než 30 výrobců doplní kulturní program.

SMArt Gospel poprvé ve Vratislavicích nad Nisou

Začátkem adventu se už tradičně konají na různých místech České republiky koncerty v rámci projektu SMArt Gospel, na pomoc dětem se spinální muskulární atrofií. Letos se nově připojí také jablonecký soubor Gospel Yetu. V sobotu 2. prosince v 18 hodin vystoupí v Kapli Vzkříšení ve Vratislavicích nad Nisou.

Vánoční trhy na Bělišti

Městské muzeum v Železném Brodě připravilo tradiční předvánoční trhy doplněné kulturním programem od čtvrtka 30. listopadu do neděle 3. prosince. Běliště bude otevřené vždy od 10 do 17 hodin.

Živá kultura v Liberci

Tipy na kulturní akce nejen o víkendu v krajském městě pod Ještědem najdete také v přehledu akcí „Živá kultura = živý Liberec“, který vydává Knihkupectví a antikvariát Fryč s.r.o. Český rozhlas Liberec je mediálním partnerem Knihkupectví a antikvariátu Fryč s.r.o.

autor: reČRoL | zdroje: Město Česká Lípa , Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě , Parliamo , Město Semily , město Jablonec nad Nisou , Trhy v Liberci , Gospel Yetu , Městské muzeum Železný Brdob , Knihkupectví a antikvariát Fryč
Spustit audio

Související