Tento víkend se v Jizerských horách koná dobrovolnická akce Ukliďme Jizerky
Plastové obaly od svačin, PET lahve, nedopalky od cigaret nebo třeba sklo budou v sobotu 17. a v neděli 18. května uklízet dobrovolníci v Jizerských horách na každoroční akci Ukliďme Jizerky. Pytle s odpadky pak zlikvidují organizátoři, kteří zájemcům poskytnou i pracovní pomůcky.
„My se snažíme, aby to pro všechny dobrovolníky bylo co nejjednodušší a nejpohodlnější, takže jsme připravili pomůcky na úklid na parkoviště Bedřichově, v Hraběticích a na Jizerce. Tam si je můžou všichni vyzvednout a pak už si naplánují výlet dle svých možností a toho, kam se jim zrovna chce. Po cestě sbírají odpadky a když už je neunesou, tak ten pytel zavážou a nechají nám ho na nějakém místě, kam se dá autem alespoň trošku dojet a my už pak v následujícím týdnu to budeme všechno svážet,“ vysvětlila koordinátorka akce a ředitelka obecně prospěšné Společnosti pro Jizerské hory akce Kateřina Bednářová.
Uklízecí pomůcky si můžou zájemci vyzvednout také v infocentrech v Jablonci nad Nisou, v Liberci, v Tanvaldu, v Josefově Dole a v Bedřichově. Při tradiční akci Ukliďme Jizerky dobrovolníci obvykle nasbírají stovky kilogramů odpadků.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
OVĚŘOVNA: Dezinformace útočí na darování plazmy. Závisí na něm přitom život 100 tisíc pacientů v Evropě
-
Nový muž ve vedení vojenské nemocnice. Ředitel potřeboval pomoc, přispěchal bývalý mluvčí policie
-
‚Zmapovali si každého Maďara.‘ Novinář popisuje síť Orbánových špionů v Bruselu
-
Jak Češi přistupují k sexu nebo OnlyFans? Generace Z je konzervativnější než mileniálové, ukázal průzkum